To share knowledge and experiece

ul. Tadeusza Wendy 14, Szczecin

12/10/2023 “Stara Rzeźnia”

Wypełnij formularz rejestracyjny

Dni
Godzin
Minut
Sekund
ZAREJESTRUJ ONLINE

O WYDARZENIU

To już 6. edycja bezpłatnego wydarzenia "Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem".


Wydarzenie porusza TOP tematy ze świata biznesu.


We współpracy z Urzędem Marszałkowskim i niemiecką kancelarią MNB Legal oferujemy dużą porcję merytorycznej wiedzy serwowanej przez wybitnych ekspertów.


- Jak działają nowoczesne magazyny? Ile miejsca zajmują? Ilu ludzi potrzeba do obsługi magazynów? W jakim stopniu magazyny są zautomatyzowane?


- Zielony wodór - czym jest? Jak można go pozyskać? Ile kosztuje? Paliwo przyszłości?


- AI - sztuczna inteligencja to nadzieja przyszłości czy zagrożenie? Czy zdajemy sobie sprawę, że korzystamy z niej już od dawna? Jak się rozwija? Czego możemy się spodziewać? Jakie mamy możliwości? Gdzie i jak będzie wykorzystywana?


Zarejestruj się już dziś! Dołącz, słuchaj, zdobywaj wiedzę i doświadczenie!Serdecznie zapraszamy!

TWOJE KORZYŚCI

Jeżeli szukasz i potrzebujesz nowych rozwiązań w zakresie przechowywania swoich towarów

ZAREJESTRUJ SIĘ

Poznaj moc zielonego wodoru - bądź EKO prowadząc swój biznes

ZAREJESTRUJ SIĘ

Poznaj sztuczną inteligencję i dowiedz się, jak możesz ją wykorzystać w swojej firmie, aby Ci pomóc. Jeżeli chcesz być na bieżąco w nowinkach dotyczących AI odwiedź blog naszego eksperta Arka Skuzy https://arekskuza.com/the-innovation-blog/

ZAREJESTRUJ SIĘ

ORGANIZATORZY

PARTNERZY

PRELEGENCJI

Image Icon

MACIEJ BRZOZOWSKI

Stanowisko: Dyrektor Przedstawicielstwa w Polsce,


Instytucja: Hafen Hamburg Marketing e.V.Od ponad 30 lat związany zawodowo z gospodarką morską. Absolwent Uniwersytetu Morskiego w Gdyni,studiów podyplomowych na Uniwersytecie Gdańskim (Transport i Logistyka) oraz MBA in Logistics and SupplyChain Management na Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Doświadczenie praktyczne zdobywał jakooficer marynarki handlowej na statkach armatorów polskich i brytyjskich, następnie w agencji reprezentującejarmatora CMA-CGM. Od 2002 roku reprezentuje port Hamburg w Polsce. Prowadzi wykłady na uczelniachw Warszawie i w innych miastach z zakresu technologii i organizacji morskich przewozów kontenerowych.

IconImage IconIcon

PROF. US DR HAB. MARZENA FRANKOWSKA

Profesor Uniwersytetu Szczecińskiego (Instytut Zarządzania) oraz Prezes Zarządu Klastra METALIKA dlaPrzyszłości, w ramach którego aktywnie wspiera rozwój przedsiębiorstw przemysłowych. Menedżerkaw krajowych i międzynarodowych projektach badawczych tj. ELECT, V4ClusterPol, H2020: EE-METAL,a ostatnio H2eBuffer (NCBiR) dotyczący wodorowych łańcuchów dostaw. Autorka wielu publikacjidotyczących łańcuchów dostaw, sieci międzyorganizacyjnych, transformacji przedsiębiorstw produkcyjnychw erze Przemysłu 4.0 (smart supply chain, smart logistics, modele biznesu), a także z zakresu gospodarkiwodorowej. Współpracuje jako Ekspert z agencjami badawczymi oraz instytucjami publicznymi m.in.H2020 (INNOSUP), Parlamentarny Zespół ds. Polityki Klastrowej oraz Urząd Marszałkowski WojewództwaZachodniopomorskiego.

Mateusz Hajduk jest ekspertem w dziedzinie logistyki i zarządzania projektami z unikalnym podejściem dowykorzystania technologii automatyzacji. Przewodził pierwszemu w Polsce wdrożeniu systemu AutoStorea aktualnie realizuje największą tego typu inwestycję w kraju. Ponadto prowadził interdyscyplinarnezespoły realizujące projekty skupione na doskonaleniu procesów magazynowania i dystrybucji (osiągającśrednio 25% poprawę w kluczowych wskaźnikach efektywności). Posiada międzynarodowe doświadczeniepotwierdzone licznymi sukcesami współpracując przy tym z zespołami na rynkach Stanów Zjednoczonych,Holandii, Niemiec, Danii, Norwegii, Szwecji i Polski.”

MATEUSZ HAJDUK

Image Icon

2000 tytuł magistra inżyniera automatyka, z wynikiem bardzo dobrym, z wyróżnieniem, WydziałElektryczny Politechniki Szczecińskiej; / 2000 – 2003 - asystent w Instytucie Maszyn Elektrycznych,Napędów i Kolei na Uniwersytecie Technicznym w Brunszwiku (Niemcy) – członek zespołu badawczegoprogramu DYNASTORE, synteza i konstrukcja układu sterowania i zasilania maszyny reluktancyjnejprzełączalnej jako przetwornika elektromechanicznego kinetycznego zasobnika energii / 2004 uzyskaniestopnia doktora Wydziale Elektrycznym Politechniki Szczecińskiej w dyscyplinie Elektrotechnika; zwyróżnieniem / 2005 zatrudniony w Instytucie Elektrotechniki na stanowisku adiunkta / 2007 kierownikZakładu Maszyn i Napędów Elektrycznych / 2008 prodziekan do spraw Organizacji i Rozwoju 2015habilitacja w dyscyplinie Elektrotechnika / 2018 nagroda w konkursie Przeglądu Technicznego „złotyinżynier” / 2019 – powołanie do Rady Uczelni, / 2019 nagroda w konkursie „osobowość roku” na targach„Elektrotechnika 2019” w kategorii „nauka”, / 2019 powstanie firmy mPower Sp. z o.o., objęcie funkcjiprezesa zarządu / 2020 – 2022 – spółka pozyskuje 3 projekty na ok 13 Mln PLN / 2021 – spółka zdobywacertyfikat ISO renomowanej agencji BSI / 2022 – spółka zwycięża w szczecińskim konkursie Szczecin_up!/ 2022 – laureat konkursu „Perły Biznesu” / Autor bądź współautor ok. 90 publikacji naukowych, w tym 46wydawnictw indeksowanych w JCR, współautor 5 patentów, w tym patentu Europejskiego, 4 wnioskówpatentowych, w tym jednego europejskiego zgłoszenia patentowego. Członek zarządu międzynarodowejsieci badawczo – naukowej BalticNet – PlasmaTec zrzeszającej 71 członków z 20 krajów, członek grupyroboczej AG5 - Umweltneutrale Energie – Fokus Wasserstoff (Niemcy). Jako prezes mPower inicjator akcji„bombka marzeń” w spółce, wsparcie finansowe domu samotnej matki, gitarzysta w zespole B:sides. Mąż,tata dwóch córek: Marii i Alicji.

MARCIN HOŁUB

Image Icon

BOHDAN KRYK

Bohdan Kryk - prezes zarządu spółki CS Kompozyty, która zainicjowała projekt „Cicha Moc”.Ma wieloletnie doświadczenie w branży kompozytowej i lakierniczej oraz w zarządzaniu spółkami prawahandlowego. Ukończył studia w Wyższej Szkole Morskiej, MBA i studia podyplomowe w zakresie prawapodatkowego, zarządzania procesowego i zarządzania zakupami.Zawodowo zainteresowany innowacyjnymi technologiami kompozytowymi i wodorowymi, które łącząefektywność, jakość i ekologię.Pochodzi ze Szczecina, czuje się mocno związany z miastem i regionem. Jest żeglarzem, namiętnie czytaPratchetta i uwielbia owczarki podhalańskie.

Image Icon

FRANK AXEL LOCHTER

Frank Axel Lochter - Dr inż. Frank Axel Lochter urodził się w Poczdamie w 1962 roku. W 1991 r. uzyskał tytułdoktora na Uniwersytecie w Magdeburgu na temat „Komputerowego wspomagania projektowania instalacji”.Kierował działem „Organizacja zakładu/Przetwarzanie danych” największej fabryki w Poczdamie aż do jejlikwidacji przez Treuhandgesellschaft. Po bezrobociu, samozatrudnieniu, pięciu latach badań geologicznychi stażu podoktorskim na Uniwersytecie w Minneapolis został kierownikiem IT w Geological Survey. Od2007 r. pracuje w Ministerstwie Gospodarki Brandenburgii nad kwestiami związanymi z telekomunikacjąi regulacjami pocztowymi, komunikacją mobilną i sztuczną inteligencją. Przez kilka lat był krajowymprzedstawicielem w organizacji zajmującej się standardami danych geoprzestrzennych i jest współautoremksiążki kucharskiej GSDI. Pod jego kierownictwem stworzono strategię AI dla gospodarki Brandenburgii orazstrategię państwową 5G. Obecnie kieruje również innowacyjnym projektem 5G 5G-Testbed-BB

Image Icon

Szymon Owsianowski to doświadczony analityk biznesowy oraz konsultant - ekspert w dziedzinachsprzedaży, logistyki, produkcji i handlu detalicznego. W swojej karierze zawodowej pełnił ważne role,takie jak dyrektor IT oraz dyrektor logistyki, i uczestniczył w licznych projektach wdrożeniowych na rzeczdużych korporacji. Specjalizuje się w implementacji systemów takich jak SAP, ASSECO oraz RELAG, i posiadapraktyczne doświadczenie w integracji tych systemów z automatyką magazynową.Jego kompetencje obejmują również wdrożenia magazynów automatycznych, nawigację oraz optymalizacjęruchu wózków widłowych. Znakomicie zna branżę detaliczną i dystrybucyjną, a także jest ekspertemw zakresie systemów WMS oraz specyficznych potrzeb handlu B2B i B2C. Jego wieloletnia praktykaw zakresie rozwiązań WMS zaowocowała wyprodukowaniem własnego unikalnego systemu WMS o nazwieWMFlower, który został wielokrotnie z powodzeniem wdrożony w średnich i dużych przedsiębiorstwachi ciągle się rozwija.Wielokrotnie zajmował się projektowaniem i optymalizacją procesów biznesowych, modelowaniem ichprzebiegu oraz identyfikowaniem potrzeb klienta w kontekście systemów SCM, POS, e-Commerce orazorganizacji magazynów i automatyki.Na polu akademickim wykładał na Uniwersytecie Szczecińskim, przekazując wiedzę na temat biznesowychnarzędzi IT. Jest również aktywnym promotorem (ewangelistą) nowoczesnych rozwiązań w swojej dziedzinieoraz mentorem dla młodszych pokoleń specjalistów.

SZYMON OWSIANOWSKI

Image Icon

Jannis Pilgrim, konsultant ds. technologii cyfrowych i danych.Kariera Jannisa Pilgrima jest imponującym dowodem na to, że dane i sztuczna inteligencja są istotne dlakażdej branży. Od ugandyjskich drobnych rolników po Deutsche Bahn i start-upy biotechnologiczne, pomógłwielu firmom wykorzystać potencjał technologii cyfrowych - budując potoki danych, wprowadzając modeleAI, wdrażając oprogramowanie.Od sierpnia 2023 r. Jannis wnosi swoją wiedzę do projektów naszych klientów. Szczególnie ważne jest dlaniego ścisłe powiązanie doradztwa strategicznego, koncepcji technicznej i wdrożenia technicznego. W tymcelu nie tylko ściśle współpracuje z zespołem ds. danych, ale także chętnie sam napisze linijkę lub dwiekodu.

JANNIS PILGRIM

Image IconIcon

Ali Al-Saiedi - Przedstawiciel firmy programistycznej GlobalLogic, która jest w rodzinie firm należących doHitachi, Dyrektor odpowiedzialny za Employee Experience i Diversity, Equit & Inclusion w regionie EMEA.Prezes Stowarzyszenia SPARK. Koordynator wielu inicjatywy m.in. konferencji TEDxKoszalin i spotkań podnazwą SPARKcamp. Miłośnik rozwoju i integracji społeczności związanej z nowymi technologiami. Ekspertw kwestiach zarządzania wydarzeniami, marketingu i zaangażowania pracowników. Jego ostatnie projektysą związane ze zrównoważonym rozwojem firmy oraz jej społeczną odpowiedzialnością.

ALI AL-SAIEDI

Image

Arek Skuza to ekspert ds. monetyzacji danych i sztucznej inteligencji o dużym doświadczeniu w zwiększaniuproduktywności za pomocą sztucznej inteligencji i analizy danych. Jako Dyrektor Strategii w StanachZjednoczonych oraz Główny Strateg ds. sztucznej inteligencji w Future Processing, automatyzuje procesy,osiągając średnio 25% poprawy wyników. Dzięki zdolności do identyfikacji optymalnych zastosowańsztucznej inteligencji, Arek prowadzi zespoły konsultingowe dla klientów z USA, dostarczając rozwiązańopartych na analizie danych.Arek współpracował m. in. z takimi firmami jak: Shell Energy, Discovery Networks, IKEA, L’Oreal, P&G, Allegro,Carrefour, Bayer, Modoma, Maspex, PerfectBot, Arcade.

AREK SKUZA

Image IconIconIcon

Beata Barbara Szymanowska, Ph.D., Technology Manager, Head of Department of Research and Technological Development Doświadczony menadżer, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego oraz studiów doktoranckich na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Jej zainteresowania skupiają się na obszarach innowacji, które są czynnikiem podnoszącym konkurencyjność podmiotów gospodarczych. Jest konsultantem w zakresie wdrażania nowych rozwiązań technologicznych i nie technologicznych w podmiotach gospodarczych, ze szczególnym uwzględnieniem rynku usług portowych. Do obszaru zainteresowań należy obszar rozwoju nowych technologii w logistycznych łańcuchach dostaw, a zwłaszcza w portach morskich. Z branżą morską i Port of Gdynia Authority SA związana jest od ponad dwudziestu lat.

BEATA BARBARA SZYMANOWSKA

Image

RADOSŁAW ŚLIWKA

Jest współzałożycielem i prezesem SMART Project. Specjalizuje się w definiowaniu i wdrażaniu programówusprawnień, które zwiększają efektywność i rentowność organizacji. W swojej działalności skupia się nałączeniu aspektu angażowania pracowników w zmianę z wykorzystaniem nowych technologii.Jest autorem praktycznego doktoratu oraz wielu książek, m.in.: “Historia pewnego start-upu”, „InventoryManagement Fundamentals”, „Decyzje logistyczne z Excelem” i bestselleru „Logistyka Casebook”. Jakopraktyk, poza działalnością biznesową, wspiera przedsiębiorców, pełniąc funkcję członka PrezydiumWielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej.SMART Project - Jesteśmy doradcą biznesowym specjalizującym się w podnoszeniu efektywnościorganizacji. Specjalizujemy się w projektach mających na celu redukcję kosztów i podnoszenie rentownościw procesach biznesowych, produkcji i w łańcuchach dostaw.Pracujemy dla największych firm polskiej gospodarki: sieci handlowych i e-commerce, branżyfarmaceutycznej, produkcji i automotive. Nasze projekty najlepiej sprawdzają się w firmach, które chcązwiększyć rentowność oraz w firmach, które szybko się rozwijają i są nastawione na klienta.

Image Icon

Menedżer, od ponad 10 lat związany z firmą Hultafors Group, zorientowany na wyniki z ponad kilkuletnimdoświadczeniem w logistyce, zarządzaniu logistyką i rozwoju nowego biznesu. Wysoce zmotywowany,pełen pasji i oddany lider, posiadający umiejętności komunikacji i budowania silnych zespołów. Dużedoświadczenie w pracy w magazynie, które zaowocowało wieloma sukcesami w karierze. Lubię wyzwaniai dążę do realizacji celów osobistych i firmowych.

DAWID CIESIELSKI

Image

Dyrektor Services & Technology w firmie Kongsberg Maritime Poland. Od pra-początków swojej karieryzawodowej ściśle związany z nowoczesnymi technologiami. Jeden z założycieli Szczecińskiej firmyShipmedics. Zdobywał doświadczenie jako Technik Elektronik, Inżynier Serwisu oraz Inżynier Projektant bypóźniej objąć kluczowe funkcje menadżerskie, również w międzynarodowych strukturach korporacyjnychgrupy Kongsberg. Łącznie przez ponad osiem lat mieszkał i pracował w Stanach Zjednoczonych, Norwegii orazRepublice Południowej Afryki. Członek komisji rewizyjnej Zachodniopomorskiego Klastra IT. WspółzałożycielInstytutu Innowacyjnych Technologii Edukacyjnych eksplorującego przestrzeń hiperspersonalizowanejdydaktyki opartej na nowatorskim modelu sztucznej inteligencji. Pasjonat nowych rozwiązań które to wniedalekiej przyszłości zrewolucjonizują sposób w jaki zdobywamy wiedzę.

WOJCIECH KOWALCZYK

Image

Radosław Niecko - Prezes Zarządu MNB Legal Rechtsanwaltsgesellschaft mbHAdwokat i specjalista ds. międzynarodowego prawa gospodarczego i międzynarodowego prawatransportowego oraz prawa pracy, od 2009 r. wykładowca Wyższej Szkoły Gospodarki i Prawa w Berlinie,na wydziale Spedycja i Logistyka. Prezes zarządu kancelarii MN Legal w Berlinie.Główny obszar działań to prawo pracy, prawo gospodarcze, transportowe oraz prawo upadłościowe.Posiada szerokie doświadczenie w zakresie współpracy z kancelariami zajmującymi się polsko-niemieckimisprawami na terytorium obu państw.

RADOSŁAW NIECKO

Image

To share knowledge and experiece

12/10/2023 “Stara Rzeźnia”

09:30 - 10:00

Rejestracja użytkowników

Panel I Praca współczesnych magazynów – jakie jest zapotrzebowanie na magazyny, jak one dziś działają? W jakim stopniu sztuczna inteligencja przejęła pracę w magazynach? Na ile i czy w ogóle potrzebny jest człowiek?? Automatyzacja i robotyka.

10:15 - 11: 30

Przerwa

11:30 - 11:45

Przerwa

Marcin Hołub – mPower - prelekcja łodzi zasilanej wodorem „Cicha moc” (Iluzjon / nabrzeże)

13:15 – 13:30

12:45 – 13:15

ZAREJESTRUJ SIĘ

II Zielony wodór – paliwo przyszłości czy teraźniejszości? Wodór z OZE czym jest? Jak się go pozyskuje? Ile kosztuje? Czy zastąpi w przyszłości tradycyjne paliwo? Co już działa na wodorze?

11:45 - 12:45

13:30 - 14:30

Panel III AI w codziennym życiu biznesowym – chatbot GPT nowoczesny operator marketingowy – czy wiesz, że rozmawiasz z robotem? Jakie są możliwości, obostrzenia? Kto ponosi odpowiedzialność? Czy automatyzacja wykluczy człowieka z niektórych zawodów? Jak wdrożyć rozwiązania sztucznej inteligencji w firmie? Ile to kosztuje?

14:30 -

Przerwa obiadowa + networking

10:00 - 10:15

Uroczyste otwarcie konferencji – Laura Hołowacz CSL, Olgierd Geblewicz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Radosław Niecko MNB Legal


Dni
Godzin
Minut
Sekund
ZAREJESTRUJ ONLINE

To share knowledge and experiece